Transfer

Nadruki na trudnych powierzchniach

Istota transferu polega na przeniesieniu gotowego już wzoru na koszulkę poprzez wgrzewanie. Do tej metody zaliczają się między innymi popularne „wprasowanki” na koszulki. Cena takiego wydruku zależna jest od jakości farby użytej w trakcie tego procesu.

własny wzór na koszulce

Technika transferu daje wiele możliwości m.in. niemalże niekończącą się liczbę kolorów. Nadruk wykonany przy pomocy transferu stanowi gładka powierzchnia. Technika ta pozwala na nadruki na trudnych podłożach. Dzięki temu metoda transferu nadaje się nie tylko do umieszczania własnych wzorów na koszulkach, ale także na m.in.: czapkach, torbach, kurtkach itp. Jest to zatem często wykorzystywana technika przy produkcji gadżetów reklamowych. Stanowi przy tym doskonały zamiennik dla metody sitodruku, która to jest obok niego najpopularniejszym obecnie sposobem umieszczania własnych wzorów na koszulkach i innych ubraniach.

Prawidłowo przeprowadzony proces transferu zapewnia również dużą precyzję nadruku. Trwałość takiego wzoru zależna jest od rodzaju farby.